Dik Milli Kırıcılar - Aymak Kırma Eleme - - Haberler - AYMAK Kırma Eleme MakinalarıDik Milli Kırıcılar

Dik Milli Kırıcılar

Yayınlayan Aymak ; Tarih: 2012/3/26 (13662 Okuma)
Orta irilikteki sert-aşındırıcı ocak ve dere malzemesini kırarak kum ve mıcır elde etmek ve konik kırıcıdan çıkan yassı malzemeyi kübikleştirerek ıslah etmek için kullanılan tersiyer kırıcılardır.Beslenen malzeme statorun çeperinde taşların oluşturduğu duvara(rock on rock) ve/veya çevredeki anvillerle örslere çarptırılarak kırılır. Besleme ağzı çevresindeki taşkan boşluklarındandadüşen malzeme(yağmurlama) rotorun çıkış ağzından fırlattığı malzemelerlede çarpışarak kırılması sağlanır.Dik Milli Kırıcı yüksek enerji tüketen küre milin yerine mühendislerin geliştirdiği yüksek verimli ve düşük tüketimli mildir. Dik Milli Kırıcı 9. sınıftan daha düşük sertlikteki, %9 dan daha düşük nem oranındaki metaryellein ufalanma işlemi için kullanılır. Metaryellerin yanıcı ve patlayıcı olmayan maden metaryelleri olması gerekmektedir.Dik Milli Kırıcı için bir elek kullanımına ihtiyaç duymadığı için tek aşamalı kullanıma açıktır. Geleneksel kırıcı millerle kıyaslandığında, bu seri kırıcı miller daha az yer kaplar, daha az enerji tüketirler ve daha yüksek performansa sahiptirler. Dik Milli Kırıcı bu özelliklerini; trapez şekli çalışma yüzeyi, esnek bağlantı, rulo bağlantılı basınç artışı, gibi patent teknolojilere borçludur.

Dik milli kırıcı kırılacak malzemeyi ivmelendirmek için içinde yine aynı malzemeden oluşan astarla kaplı rotor ile yine aynı malzemeden oluşan karşı duvar (kırma haznesi) yüksek hızla çarptırılarak kırma işlemini gerçekleştirir. Kırılacak malzeme besleme haznesi yoluyla rotorun içine yönlendirilir. Rotordan çıkan malzeme yaklaşık 200-250 km/saat hızla kırma haznesine çarpar ve çarpma sonucu 3 tür kırma eylemi gerçekleşir. Bunlar çarpma, bölme ve aşındırma.Kırıcının içinde kırılacak malzemenin izlediği yol neredeyse taş malzemeyle kaplı astarlara sürtünerek ilerler. Bu da makinenin mekanik aksamındaki aşınmayı önemli ölçüde düşürür.

Dikey milli kırıcılar sert, aşındırıcı, küçük taneli, sulu, nemli veya yapışkan besleme malzemelerini rahatlıkla işleyebilcek beceriye sahiptir. Sözü geçen bu malzemeleri, aşağıdaki listede verilen bütün uygulamalarda bulmak mümkündür.
Dere malzemelerinde kullanılmayan elek üstü tabir ettiğimiz 7-30 mm doğal taşın kırılmasında,Kalker, bazalt ve dolomit ocaklarında 0-5 malzeme oranın yüksek istenmesi durumunda,Yine kalker, bazalt ve dolamitte kübik malzeme istenmesi durumunda,
Beton ve asfalt için gerekli boyutlardaki kum, mıcır ve çakıl üretiminde,Yol alt yapısı için kullanılan ince taneli ürünleri de içeren malzemelerin üretiminde,Teknik özellikleri standartlarla belirlenmiş kumlar,
Değirmende işlem öncesi tane boyutunu küçülterek küçük tane boyutlu parçacık miktarını en üst seviyeye getirmek için çimemto malzemesinin kırılması işleminde,Kok kömürünü boyutlarını küçülterek sıvı çeliğe püskürtme yöntemiyle ilavesinde,kullanılabilir.

Tags: dik-milli-kırıcı  


Bu kategorideki diğer makaleler Yayınlanma Hits
TESİS KAPATMALARI HAKKINDA
2013/1/9
25055
Besleyiciler
2012/4/18
17454
Dik Milli Kırıcının Rotor Balans Ayarı
2012/4/3
22644
Kum Makinası
2012/3/30
24744
Dik Milli Kırıcılar
2012/3/26
13663
Üçüncü Fabrikamızın İnşaatı Başladı
2011/12/5
10568
BOYABAT BARAJI KONKASÖR TESİSİ DEVREYE ALINDI
2011/10/17
12362
İKİNCİ FABRİKAMIZ HİZMETE GİRDİ
2011/10/17
6466
KOMATEK-2011 FUARINDAYDIK
2011/10/17
6871
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.